Zase suché rty?

Všimli jste si, že na zdravých hydratovaných rtech líčení hned vypadá lépe? Ale zrovna máte dny, kdy do dokonalosti mají daleko? Nedělejte si starosti, tohle zvládnete! Prvním krokem ke každé přírodní péči o rty je vědět, proč jsou ty vaše vůbec suché. Existuje řada důvodů, proč tomu tak je. Co je nejpravděpodobněji vysušuje a co můžete dělat lépe?

Proč nevypadají podle vašich představ?

Mráz, horko, nedostatečný pitný režim,… Důvodů proč je mnoho, některé jsou zřejmé, jiné možná překvapí. Jaké jsou ty nejčastější?

 • Dehydratace

Suché, popraskané rty jsou běžným příznakem dehydratace. Tento problém vyřešte tím, že budete pít více vody, jíst více vodnatého ovoce a také, i když to možná slyšíte neradi, omezíte příjem kofeinu.

 • UV záření

Malé množství slunečního záření může způsobit velké problémy. To samé platí i suchém vzduchu. Nezapomeňte své rty chránit.

 • Olizování rtů

Je těžké tomu odolat, že? Ale pokaždé, když si je olíznete, chemické látky obsažené ve slinách rozkládají i pokožku kolem nich. Je na čase s tím přestat! Vždycky, když pocítíte nutkání přejet jazykem přes rty, dejte si místo toho doušek vody.

 • Vaše strava

Některé potraviny rty prostě dráždí, zejména pak ty slané nebo kyselé. Jejich pokožka naopak miluje přírodní tuky, proto zkuste do jídla přidat mírné množství kokosového oleje nebo zobat vlašské ořechy.

 • Nedostatek živin

Nedostatečný příjem železa, zinku nebo vitaminů skupiny B – přesně to je pro vaše rty problém. Zvyšte denně porce ovoce a zeleniny, abyste zajistili, že vaše tělo bude mít vše, co potřebuje. Zvážit můžete i užívání potravinových doplňků.

Co můžete udělat lépe?

Je toho dost! Začněte tím, že se zaměříte na zklidnění a hydrataci suchých rtů. Tady je pár superhrdinských složek, které vám s tím pomohou!

 • Cukr

Ten umí ze rtů šetrně odstranit odumřelé kožní buňky a udržet je tak hladké a vláčné. Takový sugar scrub si zvládnete vyrobit sami doma. A navíc, jeho dopad na životní prostředí je minimální!

 • Včelí vosk

Přirozeně vytváří bariéru na povrchu vaší pokožky, v ní uzamkne hydratace a chrání proti nepříznivým vnějším vlivům. Nezpůsobí podráždění, neucpává póry, za to pomůže zmírnit svědění. A musíme vůbec zmiňovat jeho úžasnou sladkou vůni a chuť?

 • Přírodní výtažky a oleje

Lepší alternativu umělých parfémů a příchutí nenajdete. Hledejte ty, které mají i protizánětlivé účinky a podporují hojení rozpraskaných rtů a koutků. Přírodní oleje, jako je kokosový a jojobový, dodají jejich pokožce živiny a zdravé tuky.

Potřebujete ještě nějakou rutinu?

Nanášet na ně nahodile kosmetické produkty nikam nevede. Bez jednoduché rutiny a pomoci přírodní kosmetiky se ke smyslným rtům nedopracujete…

 1. Odstraňte všechen make-up

Tak jako čistíte pleť, zásadní věc, kterou musíte udělat před spaním, je odstranit konturku, rtěnku nebo lesk.

 1. Exfoliace pomocí organického peelingu

Na rty naneste malé množství peelingu a jemně rty masírujte. Tento postup provádějte jednou nebo dvakrát týdně.

 1. Pravidelně aplikujte balzám na rty

Vyberte si organický balzám na rty a nanášejte ho alespoň dvakrát denně, abyste rty hydratovali a chránili.

Vaše rty nemají mazové žlázy, které se nacházejí téměř všude jinde na vaší pokožce. A to je znát zejména v chladném, extrémně horkém nebo větrném počasí. Pravidelná péče a přírodní kosmetika je ale může pomoci udržet jemné a hladké. Jdete do toho?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist