Zima v ložnici? Inspirujte se u pastevců ovcí!

Je pro vás zima krásné roční období? Milujete sníh, lyžování a večerní pohodu se svařákem u televize? Nebo se vám spíš vybaví inverze, mlha a lezavý vlhký chlad a nejraději byste tohle období přeskočili?

Vaše špatná nálada může být způsobená nejen ošklivým počasím, ale i nedostatkem kvalitního spánku. A ten je zvlášť v době, kdy se probouzíme do tmy, velmi důležitý. Aby se vám nejen dobře spalo, ale hlavně usínalo, musíte se cítit v pohodě, v klidu a teple. A tady může nastat problém. Oknem táhne, partner je otužilec a pořád větrá nebo máte centrální vytápění, které v půl desáté večer vypne. Vy pak před spaním hledáte vlněné ponožky a mikinu, abyste se zahřáli. A co raději změnit materiál povlečení, pod kterým spíte?

Proč je na zimu nejlepší flanelové povlečení?

Zatímco v létě si vystačíte s obyčejnou bavlnou nebo chladivým saténem, v zimě je ideální povlečení z flanelu. Je velmi měkké a hebké a opravdu teplé. Však se taky flanel původně používal na pracovní oblečení velšských horalů, kteří se hodiny a hodiny v sychravém počasí starali o ovce. Jde o stoprocentní bavlnu s jemným vlasem, která krásně hřeje, ale zároveň je velmi prodyšná. Péče o flanel je jednoduchá, můžete ho prát na 60°C, ale vždy ho obraťte na rubovou stranu.

Zapomeňte na babičkovské vzory. Zkuste  nadčasové ornamenty!

Vyhýbáte se flanelovému povlečení, protože ho řadíte do kategorie pro babičky a na chalupu? Dnes už to není pravda. Můžete si vybrat z nádherných ornamentů jako ze zámecké ložnice, oblíbených mandal, ale i z limitované edice povlečení s vánočními motivy. Na druhou stranu, povlečení s klasickým kytičkovým motivem je k sehnání i dnes a můžete jím překvapit prarodiče pod vánočním stromkem. Pokud se vám nechce obíhat obchody, podívejte se na nabídku jihočeské firmy Kvalitex. Najdete tu nejen široký výběr flanelového povlečení, ale i spoustu dalšího sortimentu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist