Život před sušičkou a život po ní

Život před sušičkou a život po ní
Ohodnoťte článek!

Každý majitel sušičky prádla vám potvrdí, že existoval život před sušičkou a život po ní, respektive s ní. Tento elektrospotřebič zastane totiž několik činností najednou. Prádlo vám usuší, ale i vyžehlí. Doslova tedy zabije dvě mouchy jednou ranou!

Obzvláště v početnějších rodinách (bez sušičky) se praní a následné sušení prádla často mění v hotový boj s větrnými mlýny. Především vyvstává otázka, co s ním. A čím více ho je, tím s palčivějším problémem se hospodyňka (ale i hospodář) potýká. A proč si tu dřinu neulehčit?

Sušička prádla šetří energií i časem

No, zkuste si představit, jaké by to bylo vyndat z elektrospotřebiče krásně vysušené a navíc i vyžehlené prádlo. Ano, současné moderní sušičky i žehlí, čímž vám šetří drahocennou energii i čas. Pak už zbývá počkat si na robota, který ho i složí a uloží do skříněk. Nebojte, i jeho čas přijde.

Ventilační nebo kondenzační?

Podle způsobu odvodu horkého vzduchu sušičky dělíme na kondenzační a ventilační. Jak fungují, prozrazují již jejich názvy. Ventilační sušička prádla horký vzduch ventiluje, tedy speciálním otvorem ve zdi či v okně odvádí ven z domu. Tyto sušičky, které se vyznačují i velmi nízkou spotřebou energie, bývají finančně nejzajímavější. Sušička kondenzační pak pracuje na principu kondenzace horkého vzduchu, který tedy ve speciální nádobě „přeměňuje“ na kapalinu. Tu je samozřejmě zapotřebí vylívat.

Vysušíte hračky i boty

Současné moderní sušičky prádla toho ale dokážou mnohem víc! Jeden z nejoblíbenějších modelů, který má ve svém portfoliu například značka Whirlpool, disponuje hned deseti funkcemi. Za zmínku stojí například senzor vlhkosti, který vám oznámí, že prádlo je vysušené. Za tím, že prádlo ze sušičky vyndáte jako vyžehlené, pak stojí systém proti mačkání prádla. A zcela jistě oceníte i to, že díky praktickým košům sušit v moderní sušičce zdaleka nemusíte jen prádlo, ale třeba i hračky či boty.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist