Zorientujte se v druzích kovového nábytku na zahradu

Zahrada je pro mnohé z nás místem nejen pro práci, ale také pro příjemné lenošení, odpočinek a zábavu. Většina zahrádkářů si ji navíc hýčká jako svoji největší chloubu, a proto věnují patřičnou péči i její výzdobě. Kromě nejrůznějších zahradních fontán, ozdobných květináčů, sošek a dalších zahradních dekorací, je však neméně důležité vybrat také ten správný a kvalitní nábytek na zahradu. Který zvolit, aby dobře sloužil déle než jen jednu sezónu?

1

Kovový zahradní nábytek – nestárnoucí klasika

Při důkladnějším průzkumu současného trhu zahradního nábytku Vás možná překvapí, kolik různých možností je dnes k dispozici. Kromě dobře známého plastového nábytku můžete vybírat z nejrůznějších druhů dřev, ratanu, umělého ratanu a jejich kombinací. Jednou z nejoblíbenějších variant nábytku na zahradu je ale jednoznačně nábytek kovový, který je oblíbený pro svoji dlouhou životnost, moderní vzhled a jednoduchou údržbu.

Dávno už dnes neplatí, že je kovový zahradní nábytek těžký, studený a snadno podléhající korozi. Hmotnost kovového nábytku závisí na druhu kovu použitého k výrobě a také na způsobu provedení. Díky modernímu zpracování jsou však jednotlivé kusy kovového zahradního nábytku často lehčí než židle, stoly a lehátka vyrobená z masivu. Proto jsou také bezpečnější zejména pro použití v domácnostech, kde se pohybují malé děti a zvířata.

 

Odolný a nenáročný kovový nábytek

Velkou předností zahradního nábytku z kovu je dále jeho velká odolnost, a to i přesto, že nemusíte věnovat příliš mnoho času na jeho péči a údržbu. Ty nejkvalitnější kusy kovového zahradního nábytku Vám budou bez nadsázky sloužit i po několik generací. Kov se často používá také pro výrobu konstrukcí ratanového nebo dřevěného zahradního nábytku. Jeho využití na zahradě je zkrátka všestranné.

2

Obliba kovového zahradního nábytku

Kov je oblíbeným materiálem používaným při výrobě zahradního nábytku. Vyrábí se z něj celé sety zahradních sedacích souprav a velmi často se používá i na výrobu konstrukcí židlí, stolů, a zejména houpaček, u nichž je dostatečná nosnost klíčovým požadavkem na jejich funkčnost. Kovový nábytek je rovněž vhodný pro všechny, kdo chtějí na své zahradě raději odpočívat, než pobíhat s hadrem v ruce. Obáváte se toho, že se Vaše kovová zahradní židle nebo lehátko na přímém slunci příliš rozpálí, což je nejen nepříjemné, ale i nebezpečné? Není nic jednoduššího, než svůj zahradní nábytek opatřit vhodnými textilními podsedáky, opěrátky nebo polštáři, a vychutnat si skutečně příjemný relax, který kovový nábytek na zahradu přináší.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist