Zubní pasta a její účinnost na citlivé zuby

Zubní pasta a její účinnost na citlivé zuby
Ohodnoťte článek!

Zvýšená citlivost zubů trápí velké procento populace. Nejčastěji se bolest objevuje při konzumaci horkého nápoje nebo studeného jídla. Zmrzlina nebo káva, to jsou neřesti, kterým se jen těžko odolává, ale pak ta bolest! Jak citlivost zubů řešit?

První pomoc v podobě zubní pasty

Samozřejmě, že citlivost zubů se bude projevovat i během jiných situací, než je konzumace různých nápojů a jídel, také při zubní hygieně přichází bolestivost. Mnoho lidí proto čištění zubů odbude, jen aby byla bolest co nejkratší. Špatné provádění zubní hygieny ovšem stav citlivost ještě zhorší. V takové situaci pak mnoho lidí začne svou zvýšenou citlivost řešit a léčit za pomoci zubní pasty.

Zubní pasta není jediným řešením!

Na trhu naleznete skutečně velké množství past, které zabraňují zhoršování problémů s citlivostí, u některých jde pouze o reklamu, jiné jsou poměrně účinné. Jejich výběr konzultujte s lékařem nebo zubní hygienistkou. Zubní pasta ovšem není to jediné, co je třeba zakoupit.

Mnoho lidí považuje zubní pastu za to nejdůležitější, co se zubní hygieny týká, tak to ovšem není. Nejdůležitější je zubní kartáček a technika jeho používání, zubní pasta je jen vedlejší produkt, který složí k osvěžení dechu, přeleštění zubů a mírné ochraně před citlivostí zubů.

Z toho důvodu se zaměřte na to, jaký kartáček máte a jak si jím zuby čistíte. Pokud si nejste jistí správností provádění čištění, pak si zajděte na zubní hygienu, kde vás naučí správného postupu, poradíme vám, jaký kartáček je ten nejlepší a také vám zuby profesionálně vyčistí a upozorní na možné problémy.

 Citlivé zuby a bělení zubů

S citlivostí zubů přichází mnoho omezení. Je třeba se vzdát konzumaci různých potravin i nápojů, které způsobují bolest, kromě toho je ovšem také nevhodné bělit chrup bělícími prostředky, které obsahují peroxid vodíku, který naleptává zubní sklovinu a ještě více tak prohlubuje problém s citlivostí. Pokud máte citlivý chrup a přesto toužíte po bílém úsměvu, pak si pořiďte bělící gel, který je pouze z přírodních látek a neobsahuje peroxid ani jiné kyseliny, příkladem může být značka SimpleSmile.

 

Léčebný plán

 

Svou citlivost určitě neřešte sami, je nutné zajít za odborníkem a léčbu konzultovat s ním!

 

Máte citlivé zuby?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist