Jak účinně bojovat s chřipkou

Ráno se probudíte a necítíte se fit. Bolí vás klouby, hlava, jste unavené a ospalé. Nejraději byste se otočily na druhý bok a spaly dál, jenže povinnosti volají. V tento okamžik byste měly vyhledat pomoc v lékárně. Rozhodně nečekejte na to, až si naměříte zvýšenou teplotu.

Útoku virů se někdy neubráníte

Možná si při příchodu prvních příznaků chřipky a nachlazení nadáváte, že se vám útoků virů nepodařilo zabránit navzdory různým preventivním opatřením jako konzumaci zvýšeného množství vitamínů nebo otužování. Jenže chřipky a nachlazení se bohužel často objevují ve vlnách. Hrozí hlavně za sychravého počasí na podzim a během předjaří. Kolikrát nepomůže ani nášup vitamínů, když kolem vás kdekdo smrká a kašle. Chřipka a nachlazení se totiž přenáší kapénkami a mnozí lidé bohužel nerespektují zásady hygieny, například si při kašli nedávají před ústa kapesník. Co tedy podniknout, když se vám nepodařilo ubránit se nachlazení či prvnímu útoku chřipky? Porozhlédněte se po nejbližší lékárně s modrozeleným označením Pharmapoint.cz, kde najdete záruku, že vám kvalifikovaně poradí. Při výběru nespěchejte, ptejte se na účinky léků na chřipku, zda je můžete kombinovat s léky, které aktuálně užíváte nebo nikoli, věnujte pozornost dávkování a způsobu užívání.

Laikové neznají účinky léků

Mějte na paměti, že do lékárny najdete jenom nakupovat, ale také zjistit, co pro vás bude nejvhodnější. Bližší informace o projektu Pharmapoint.cz říkají, že krédem lékáren je především snaha pomoci pacientovi. Kromě prodeje jde především o poradenství. Laikové nemohou vědět, jaké všechny účinky mají léky proti chřipce. Často proto podléhají úplně mylnému dojmu, že čím víc léků si koupí a budou brát, tím lépe. Zkombinují tak mnohdy věci, které se kombinovat nemají. Účinky pak nejsou takové, jaké by měly být a mohou více ublížit než pomoci. Proto ve vašem boji s chřipkou nikdy nezůstávejte samy.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist