Módní trendy 2013

Módní trendy 2013
Ohodnoťte článek!

S příchodem slunečných dnů stále častěji vyrážíme ven do ulic, což znamená jednoznačně zvýšenou potřebu nového oblečení. Loňská výbava už tak trochu ztratila na lesku, a vy určitě pokukujete po nových kouscích do šatníku. Pátraly jste už ale po tom, co bude v oblasti módy letos in, a s jakými kousky byste tedy mohla zazářit? Pokud ne, poradíme…

Letošní rok smetl ze stolu veškerou umírněnost, nenápadnost a skromnost. Světoví návrháři, kteří určují trendy, naopak sáhli po pestrých barvách, výrazných vzorech a poutavých střizích, které si zamilujete i vy. Oprášit přitom můžete dokonce i některé modely svých babiček, neboť například taková šedesátá léta nyní slaví velký návrat.

Výrazné vzory

V letošním roce jednoznačně uspějete s čímkoliv vzorovaným. Zapomeňte ale na drobný úzký proužek nebo tečky. Trendy budou masivní výrazné vzory, tedy silné pruhy, rozměrné kostky, výrazné puntíky, nebo třeba květiny. Kromě výrazné velikosti by přitom měla i barevná kombinace vzoru být maximálně výrazná – tedy kontrastní. Skvělou volbou je kombinace černé s bílou, která je i elegantní, a můžete ji tudíž využít i pro formálnější příležitosti. Pro volný čas volte barvy pestré, ideálně ale pořád kontrastní, v různých barvách.

Barvičky a kovový lesk

Druhým výrazným trendem jsou pestré barvy, kdy se skutečně do módy dostaly nejvýraznější neonové odstíny, stejně jako všemožné pastelové barvy, citronová, oranžová, limetková, rudá i modrá. Neony zaznamenaly svůj návrat ještě v loňské sezóně a letos jejich éra pokračuje, takže můžete s klidem oprášit něco, co jste si pořídili loni. Pro doplnění si pak pořiďte cokoliv v mladistvých jasných barvách.

Hitem číslo dvě, pokud jde o barvy, jsou pak letos nově i kovové lesklé tóny, tedy móda ve stříbrné, zlaté, či jakékoliv leskle kovové. Proč ne, oslavě nebo v klubu s nimi budete určitě zářit – a to doslova. Mimo pak nebudete ani s kůží a jejími imitacemi, která rovněž neodchází z výsluní módních trendů.

Střihy

Pokud jde o střihy, in budete s čímkoliv poutavým, výrazným až odvážným. Obecně se pak dostávají do módy linie volánků a řasení, které se hodí zejména pro romantické tipy. Svůj velký návrat ale letos slaví především střihy 60. let, které se vyznačují minimalismem zdůrazňujícím ženské křivky. Z období 60. let si pak návrháři pro letošek půjčili také barvy a vzory, takže není vyloučeno, že se na pultech obchodů objeví i kousky zaměnitelné s těmi, které nosily naše babičky.

1 komentář

  1. Fancy - blúzky

    Do popredia sa výrazne tlačia najmä jednoduché a odvážne strihy v asociácii s klasickými farbami. Minimalizmus je dnes jednoducho in.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist