5 tipů, jak na jarní očistu skříně

5 tipů, jak na jarní očistu skříně
4 (80%) 3 votes

Jaro je ideální příležitostí pro očistu přeplněné skříně. Pokud na vás také nestále padají haldy oblečení, které sice nenosíte, ale neumíte se ho zbavit, čtěte dál. Poradíme vám, jak se bezbolestně zbavit zbytečného oblečení a vždycky mít co na sebe!

  1. Krok: Přiznejte si to!

Nejdůležitější krok je – přiznat sama sobě, že máte víc oblečení, než skutečně potřebujete. Pokud se budete muset přesvědčit na vlastní oči, vyndejte všechno své oblečení na jednu hromadu. Opravdu všechno! Podívejte se na tu hromadu a přiznejte si – opravdu to všechno potřebujete?

  1. Krok: Snižte počty a doplňte basic kousky

Těžko potřebujete mít v šatníku desatery džínové kalhoty, osmery kostkované košile a patery společenské šaty. Jsou zkrátka kousky, které není třeba mít v šatníku víc než jednou. Třeba koženou bundu vícekrát mít opravdu nemusíte. Vyskládejte si na hromádku věci, které máte několikrát. A vyberte si jednu! (Dobře, džíny si můžete vzít vícekrát – ale jen v případě, že je všechny opravdu nosíte!)

  1. Krok: Určete barevnou paletu

Každá žena má několik barev, které nosí nejraději a nejčastěji. Určete si na základě nejoblíbenějších a nejčastěji nošených kousků oblečení svou barevnou paletu A té se držte i při pořizování nových kousků. Budete mít jistotu, že se vám vždy bude vše k sobě hodit. Super, ne? A můžete už konečně vyhodit ty zimní kabáty, které jste stejně nikdy neměla na sobě.

  1. Krok: Zbavujeme se nepotřebného

Začněte s oblečením, které nenosíte. A vytvořte z něj tři hromádky – kousky na vyhození, k darování a k prodeji. Buďte nekompromisní a zbavte se všeho, co vám není, nesedí, nesluší, nebo to jen nenosíte.

Zbavit se věcí, které nenosíte, není tak těžké. Zbavit se věcí, které nepotřebujete, už bude těžší. Zkuste si to dát jako dlouhodobý cíl – na konci každé sezóny se zbavte kousků, které jste za celou dobu nenosili.

Když svůj šatník očistíte, nejspíš to nebude trvat dlouho a bude zase plný zbytečností. Jak tomu zabránit? Vyhýbejte se výprodejům a stanovte si měsíční limit, který můžete za oblečení utratit. Držíme palce!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist