Chcete pro své dítě to nejlepší? Tohle je 7 způsobů, jak posílit dětskou imunitu

Snad každá matka chce pro své dítě to nejlepší. Jakmile se o u dítka objeví nemoc, přestává veškerá sranda. Mnohdy však jde o naprosto zbytečný problém způsobený nedostatečně silným imunitním systémem. Dobrá zpráva je, že se výkonnost přirozené obranyschopnosti organismu dá ovlivnit. A jak na to? Napoví vám těchto 7 způsobů.

By: Ryan Boren

Ovoce, zelenina a zdravá strava

Naprostým základem je vyvážená a zdravá strava. Jakmile v jídelníčku převládají pouze zpracované potraviny bez důležitých nutričních hodnot, nemá organismus dostatek paliva pro efektivní práci imunitního systému. A to se projeví ve větší náchylnosti k nejrůznějším rýmám, nachlazením, chřipkám a podobně. Zvlášť v dětském kolektivu je riziko přenosu bakterií a virů velmi vysoké. Samozřejmě, že nemusíte dítě trávit dokonalým jídelníčkem plným kapusty a brokolice, ale snažte se servírovat k snídani či večeři ovoce, zeleninu, ořechy a další nutričně bohaté zdravé potraviny.

Pohyb venku na vzduchu

Pro podporu imunity je důležité proudění krve a lymfy. Pomáhá také dostatečné okysličení, čehož dosáhnete pohybem na čerstvém vzduchu. Vyrazte s dítětem na procházku, vezměte sáňky a užijte si příjemně čas zimních radovánek. Když se dobře oblečete, bude vedlejším bonusem právě podpora imunitního systému.

Doplňky stravy a vitamíny

V kritickém zimním období však nemusí vyvážená strava a pohyb stačit, takže je dobré do boje přivolat i vitamínové doplňky výživy. Jenže tady můžete narazit na další problém, kdy dítě nechce polykat tabletky a pravidelnou dávku vitamínů a minerálů. Řešením jsou multivitamíny Vibovit junior, které svým tvarem, konzistencí a chutí připomínají želé bonbony. Děti si je zamilují a možná budete mít opačný problém, aby nesnědly větší množství, než je doporučená denní dávka.

Pravidelný a dostatečný spánek

Během spánku se v těle dějí významné regenerační procesy. Jednotlivé buňky se obnovují, dělí a opravují. Pokud dítě kouká na televizi nebo hraje počítačové hry dlouho do noci a druhý den brzo vstává, jde o další velkou zátěž pro celý organismus. Je potřeba vytvořit pravidelný návyk v podobě dostatečně dlouhé doby pro kvalitní spánek. Snažte se tedy, aby dítě chodilo spát každý den přibližně ve stejnou hodinu a ráno vstávalo také v podobný čas. Vyzkoušet to můžete i sami na sobě, že se budete cítit lépe a stanete se odolnějšími proti nachlazení.

Česnek, bylinky, citrón a další

V rámci prevence, ale i při prvních příznacích se hodí přírodní a osvědčení pomocníci. V hlavní roli jsou nejrůznější citrusové plody bohaté na vitamín C, který je silným antioxidantem. Takže mandarinky, pomeranče a citron by neměly chybět v žádné domácnosti. Dalším důležitým pomocníkem jsou bylinkové čaje. Pro podporu imunity jsou vhodné čaje z echinacei, z lipového květu či ze šípku. Velmi dobrá je také česneková polévka. A když se začnou objevovat první příznaky, hodí se přežít odpornou chuť a dát si vymačkanou šťávu z cibule.

Probiotika

Protože až celá jedna třetina imunitního systému má své sídlo ve střevech, je důležité starat se o zdraví místních hodných bakterií, které zde žijí. Za tímto účelem se užívají probiotika. Nesmírně nápomocná jsou hlavně po dobrání antibiotik v rámci rekonvalescence po nemoci.

Klid a důkladné doléčení nemocí

U každé nemoci je nesmírně důležité dodržovat klid a doporučená režimová opatření. Je potřeba dobrat všechny léky a v případě nejasností se poradit s lékařem. Pořádně doléčená nemoc se totiž s největší pravděpodobností jen tak nevrátí. V každém případě se snažte dítě ochránit před přecházením nemoci, což může být v některých případech velmi nebezpečné.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist