Léto je ideálním obdobím na to, dovolit dětem drobné úpravy vzhledu, které je nadchnou a potěší

Léto je ideálním obdobím na to, dovolit dětem drobné úpravy vzhledu, které je nadchnou a potěší
Ohodnoťte článek!

Ať už máte doma menší či větší dítko, jistě v průběhu školního roku alespoň tu a tam slyšíte jeho žadonění, že by chtělo nabarvit pramínky vlasů, udělat veselý účes nebo si nalíčit alespoň něco z obličeje. V průběhu září až června je to ale ne příliš na místě, děti by měly chodit upraveny, nenalíčeny, učesány tak, aby nevybočovaly… Léto je však ideálním pro podobné radosti, aniž byste se museli trápit, že do září nynější stav dítka nezměníte.

Účes je pro holky i kluky jedním z nejdůležitějších ukazatelů image

Slečnám s dlouhými vlásky můžete sami, příp. s pomocí odborníka nechat zaplést desítky copánků. Dají se doplnit tenounkými stužkami, proužky, barevnými gumičkami a vydrží několik týdnů hezké, upravené. Před školním rokem je jednoduše rozpletete.

Stejně tak teď dětem můžete smývatelnou barvou na vlasy nabarvit několik pramínků modře, růžově, zeleně, černě… Kluci mají rádi i to, když jim dovolíme nabarvit vrchní část hlavy, např. pruh, nebo oválný ostrůvek a ostatní vlasy na zadní částí hlavy a po stranách ostříháte na mm délku. Do září se barva vymyje a kraťounké vlasy dorostou do dostatečné délky.

Kluky potěšíte i vystříháním různých znaků a obrázků do vlásků. Snadný je znak Batmana, Zora, oblíbený je i blesk nad ouškem a všemožné klikyháky, s nimiž mají dnes kadeřnice bohaté zkušenosti.

Veselé nehty navodí letní náladu

Udělejte radost dcerám a dovolte jim, aby si nalakovaly nehty barevnými, pestrými laky na nehty. Nemusí mít každý nehet jiný, zvolte např. dvě barvy, nebo je nalakujte všechny jedním lakem a udělejte na ně jiným zajímavé detaily. Nezapomeňte i na nehty na nohou, holčičky budou nadšeny.

Tetování je v létě dovoleno

Jestliže zavítáte do obchodů s dárkovým zbožím a všemožnými cetkami, narazíte na různá nalepovací tetování. Menší, větší formáty všemožných stylů a zaměření, černé, hnědé i barevné, to správné určitě najdete pro každé dítě. Skvělé je aplikovat je na ruce do různých výšek, ale také na bříško, kotníky nebo v oblasti lopatky. Děti láká i ozdobení si tváře, tomu se ale vyhněte, kdybyste chtěli náhle tetování z nějakého důvodu odstranit, mohli byste dítku způsobit min. červené fleky či podráždění pokožky.

Ať už dětem dovolíte jakékoli ozvláštnění jejich vzhledu, určitě budou na letní prázdniny vzpomínat rády a uděláte jim opravdovou radost tím, že budou moci něco, co běžně nemohou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist