Období rýmy a kašle je zase tady. Aspoň jednou za zimu se jim nevyhne snad nikdo z nás. Nejde sice o žádná onemocnění, jež by vám měla nahánět strach, avšak také dokážou pěkně potrápit. Jistě se jich budete snažit zbavit co nejrychleji. K tomu vám pomohou přírodní produkty i léčiva z lékárny.
Kašel je nemoc jako každá jiná. V prvé řadě tedy vyžaduje odpočinek, dostatečný pitný režim a přísun vitamínů. Málokdo si sice kvůli kašli bere dovolenou, ale zvolnit se vyplatí aspoň mimo práci. Ať jednou večeři nachystá vaše drahá polovička, vy si raději lehněte s teplým čajem do postele.
Typy kašle jsou různé
Fakticky se rozlišuje několik typů kašle, vám však bude stačit rozeznat ten vlhký od suchého. Léčí se totiž jinými látkami, a tak se vás na typ v lékárně pravděpodobně zeptají. Na suchý kašel platí antitusika tlumící kašlací reflex, například Stoptussin. K léčbě vlhkého kašle se užívají mukolytika rozpouštějící hlen a expektorancia, která hlen odstraňují. Tady pomáhá třeba Ambrobene (http://www.ambrobene.cz/suchy-kasel.php), ať už ve formě tablet, tobolek, sirupu nebo roztoku.
Můžete vyzkoušet přírodní léčiva
Přírodní léčba většinou nerozlišuje mezi suchým a vlhkým kašlem. Ostatně oba typy spolu dost úzce souvisí, kašel suchý většinou postupem času přejde v ten vlhký. Chcete-li vyzkoušet sílu přírody, můžete pít čaj z máty, zázvoru, dát si na lžičku med. Doporučován je také koktejl, v němž smícháte 1:1 mléko s vincentkou, lžící medu, lžíci cibulového sirupu a odlivku rumu. Recepty našich babiček většinou nemají valnou chuť, ale když je vám špatně, dá se i tohle vydržet.
Jestli se na cibulovou šťávu a podobné vychytávky příliš necítíte, vsaďte raději na přípravky z lékárny. Třeba zmiňované Ambrobene tablety (http://www.ambrobene.cz/ambrobene.php) si s sebou snadno vezmete i do práce nebo školy bez potíží s dávkováním. Po pár dnech se vám určitě uleví. A kdyby ne, navštivte raději lékaře. Kašel může být výjimečně ukazatelem na nějaké vážnější onemocnění.