Jaké parametry má splňovat kvalitní městský batoh?

Pohybujete-li se po městě a chcete si s sebou vzít nějaké věci, je značně nepraktické přenášet je různě po kapsách bundy, mikiny a kalhot. Do oblečení se navíc nevejdou větší předměty typu knih, tabletů apod. Ideální je, pokud máte k dispozici alespoň trochu objemnější batoh. V současnosti jsou v módě speciálně navržené městské batohy.

Turistický batoh je do města nevhodný, mívá totiž zbytečně velký objem

Městský batoh, jak už ostatně z názvu vyplývá, je určený hlavně pro krátké pochůzky. Využijete jej třeba v okamžiku, kdy potřebujete přenášet nějaké věci z domova do zaměstnání, nebo si jdete koupit zboží do obchodu apod. Není příliš vhodný na delší výlety a túry, pro tyto účely se vyplatí zvolit klasické turistické batohy, potažmo například cyklo batohy, vyrážíte-li na výlet na kole.

Moderní městský batoh má splňovat několik kritérií. V první řadě jde o to, aby dokázal pojmout alespoň trochu objemnější předměty, zároveň však nesmí být příliš velký, neboť se s ním pohybujete po ulicích, kde je plno lidí, o přesunu hromadnou dopravou nemluvě. Stylový městský batoh má spíše užší tvar, aby nerozšiřoval vaši postavu a nepřekážel tak při pohybu v davu.

Batoh s rolovacím zapínáním je z mnoha důvodů skvělým řešením

Dalším praktickým prvkem je rychlé a snadné zapínání. Velký krok kupředu v této oblasti představuje batoh rolltop, který má rolovací zavírání, díky čemuž navíc můžete ovlivnit samotnou velikost batohu. Jeho rozměry tak lehce uzpůsobíte věcem, jež aktuálně v batohu nosíte.

Kvalitní městský batoh je vhodné volit z materiálů, které jsou nepromokavé. Nemusíte se pak obávat, že vám v něm při cestách po městě provlhnou důležité papíry, knihy a další cenné předměty. U batohu do města by v neposlední řadě mělo být dobře řešené členění. Čím více vnitřních a postranních kapes má, tím lépe. Nemáte pak problém v něm najít doklady, peněženku, klíče, kosmetiku apod.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist