Máte zdravá vajíčka? Můžete je darovat ženám, které neměly takové štěstí

Máte zdravá vajíčka? Můžete je darovat ženám, které neměly takové štěstí
5 (100%) 1 vote

Na světě je spousta žen, které nemohou otěhotnět. Příčinou mohou být geneticky podmíněné choroby, předčasné selhání vaječníků, zhoubné nádory nebo operace. Díky jedinečným možnostem moderní medicíny může takto postižená žena podstoupit tzv. umělé oplodnění, v rámci kterého přijme vajíčka od zdravé dárkyně. Pokud máte pocit, že je na čase pomoct ostatním, přečtěte si o problematice dárcovství základní informace. Hned na úvod podotýkáme, že se není čeho obávat.

Muži to mají mnohem jednodušší a příjemnější. Zájemci o darování spermatu sice podstoupí vyšetření, ale tím jejich martyrium končí. Samotné darování je pro ně příjemné… Ale jak probíhá dárcovství vajíček?

chytrezeny-cz_fertility-ivf_eu_01

Vhodnou dárkyní je zdravá žena ve věku do 18 do 33 let, v ideálním případě matka zdravého dítěte.  První fází je základní pohovor a anamnéza. Lékař se zjišťuje prodělané choroby, alergie a další zdravotní komplikace. Poté následuje gynekologická prohlídka kvůli vyloučení gynekologických abnormalit a nakonec genetické vyšetření. To se podstupuje pouze jednou a výsledky lze použít i v případě budoucího dárcovství.

K darování vajíček může dojít až v momentě, kdy lékaři potvrdí, že tomu odpovídá váš zdravotní stav. Proces začíná prvním dnem menstruačního cyklu, a to aplikací podkožní injekce potřebné ke stimulování vaječníků k růstu folikulů. Zda byla stimulace dostatečná, zjistí lékař po sedmi dnech ultrazvukem. Odběr vajíček proběhne za další dva dny pod úplnou narkózou, která trvá jen krátkou chvíli. Zákrok je bezbolestný a zhruba hodinu po provedení můžete centrum asistované reprodukce opustit. Na druhý den můžete bez obav nastoupit do práce.

chytrezeny-cz_fertility-ivf_eu_02

Umělé oplodnění a logicky i darování vajíček je v České republice legální, dobrovolné a naprosto anonymní. Kdykoliv se můžete rozmyslet a zákrok nepodstoupit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist