Pro kterou značku se rozhodnout při výběru pračky a sušičky?

Pro kterou značku se rozhodnout při výběru pračky a sušičky?
Ohodnoťte článek!

Možná už jste si všimli, že značka má velký podíl na celkové ceně zboží. Ať už vybíráte parfém, obuv, oblečení nebo třeba mobilní telefon, rozhodnete-li se pro světoznámou značku, jež je úspěšná, při placení za ni patřičně zaplatíte. Přitom i levnější zboží, jehož výrobce není tolik známý nebo právě nejvíce „in“, může být stejně kvalitní. Takto to platí i na poli praček a sušiček. Proto je dobré vybírat i podle dalších ukazatelů.

Velikost bílé techniky

Podstatné při volení pračky a sušičky je, jak velký objem prádla chcete prát či sušit. Početné rodiny si s největší pravděpodobností vyberou model pro 6 kg prádla a více. Velký buben ale oceníte i tehdy, když si doma chcete pohodlně vyprat a usušit přehoz na postel, který sice není tak těžký, ale je objemný a v menším bubnu by se dostatečně nepropral. Osoby samostatně žijící naopak upřednostní menší techniku, aby dosáhly úspory vody i energie za její ohřev. Menší koupelny si žádají spíše pračky s vrchním plněním. Populární jsou modely od společnosti Whirlpool i Zanussi.

Neplaťte za praní zbytečně mnoho

Na co se zaměřit je i energetická třída, do které pračka patří. Šetrná je třída A+++, kdy můžete uspořit až 40 % energie, ale i třída A++. Úspora za spotřebovanou energii je na ceně zboží znát, avšak zvláště častým praním a používáním sušičky se vám peníze rychle vrátí zpět.

Velmi dobré je, aby měla pračka volitelnost spotřeby vody, nebo si sama hlídala její objem podle množství praného prádla. K úspoře pomůže i program ECO, jejž již dnes najdete u většiny spotřebičů.

Pohodová domácnost

Aby vás praní neobtěžovalo, pohlídejte si i hlučnost, délku nejkratšího praní a volitelnost odloženého startu. Praktická je možnost pračku na počátku praní pozastavit a vložit do ní další nalezené či zapomenuté prádlo.

Cena versus kvalita a množství funkcí

Cenově dostupné, a přitom kvalitní, jsou pračky Whirlpool. To stejné platí u praček značky Beko, jejíž bohatou nabídku najdete na webových stránkách Expert.cz. Pračky Beko mají i dobrou dostupnost servisu a náhradních dílů, což při potřebě opravy určitě oceníte. Napovědět při výběru vám může pomoct počet zlatých hvězd, které ten či onen model získal od spotřebitelů před vámi.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist