Jak na výběr postele? Všímejte si rozměrů i designu

Jak na výběr postele? Všímejte si rozměrů i designu
Ohodnoťte článek!

Při zařizování či rekonstrukci bytu je dobré si rovnou obstarat zcela nový nábytek, který zajistí potřebnou modernizaci domácnosti. Jednou z důležitých součástí vybavení je postel do ložnice. Při jejím výběru je dobré mít na paměti několik věcí.

Parametry postele

Aby mohla postel v ložnici dokonale plnit svůj účel, je především důležité dbát na správné rozměry. Lůžko pro jednu dospělou osobu má mít ideálně alespoň 200 centimetrů na délku a kolem 70 centimetrů na šířku. Tyto rozměry zajistí vašemu tělu dostatek místa během spánku, na lůžku se nebudete muset nijak krčit, zároveň z něj při každém otočení nespadnete.

Moderní postele mají spíše níže položený rošt, zpravidla kolem 40 cm. Díky tomu do postele snadno ulehnete a ráno bez obtíží opět vstanete. Na tento parametr je třeba si dát pozor, máte-li nějaké zdravotní potíže, jež vás omezují v pohybu. Příliš vysoká postel znesnadní ulehání a vstávání hlavně starším lidem a těm z vás, kteří jsou invalidní.

Design

Při výběru postele do ložnice by vás zcela jistě měl zajímat také design a materiály, z nichž je vyrobena. V dnešní době je poptávka hlavně po postelích z masivu. Dřevo působí přirozeně, hodí se takřka do všech stylů domácností. Navíc jde o odolný materiál, postele z masivu vydrží klidně desítky let bez viditelného opotřebení. Pokud dáte přednost raději posteli s kovovou konstrukcí, je dobré si všímat, jakým způsobem má vyřešené veškeré spoje, aby časem nedošlo k jejich uvolnění, což by se projevilo možným nepříjemným vrzáním.

Designově působivé, zároveň ale i praktické jsou postele s úložným prostorem. Hodí se hlavně do menších pokojů, kde musíte řešit problém s nedostatkem místa. Dovnitř postele se dají uschovat nepoužívané lůžkoviny a prádlo, případně další předměty, na něž byste jinak museli mít speciální skříň.

Online nákup postele

Před nákupem nové postele do ložnice je dobré mít dostatečný přehled o nabídkách jednotlivých obchodů. Práci s hledáním vám usnadní web inhaus.cz, který slouží jako vyhledávač a srovnávač nábytku z mnoha tuzemských eshopů.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist