Jak zvolit nejvhodnější materiál povlečení?

Jak zvolit nejvhodnější materiál povlečení?
4 (80%) 4 votes

Sháníte nové povlečení, přikrývky, prostěradla nebo ručníky a osušky? Jaké jsou ty nejvhodnější? Na tuto otázku sice obecně odpovědět nelze, přesto zde máme alespoň několik základních informací.

Bonatex1

Výběr toho správného povlečení a dalšího ložního prádla se mnohdy podceňuje. Přitom je to velice důležitá oblast, neboť správný spánek nám maximálně dobíjí energie, a naopak. V oblasti povlečení, prostěradel, přikrývek a koneckonců i ručníků a osušek je dnes nabídka vskutku pestrá, stačí si tedy dát s jeho výběrem práci a hned se Vám bude usínat o mnoho lépe. Pro lepší orientaci jsme si pro Vás navíc připravili takové malé shrnutí.

 Krepové, Jersey a bavlněné povlečení či povlečení bavlněný satén

Výběr povlečení by měl začít už u jeho vzhledu, neboť vzezření ložnice je velice důležité. Existuje celá řada stylů i nejrůznějších barevných kombinací, ale pro kvalitní spánek jsou samozřejmě rozhodující materiály. Zde je několik z nich:

  • Bavlněné povlečení – tradiční varianta. Bavlněné povlečení je měkké a pružné i velice prodyšné. Výhodou je také cena, nevýhodou naopak nutnost žehlení.
  • Povlečení bavlněný satén – v podstatě nástupce předchozího. Povlečení z bavlněného saténu je sice dražší, zato příjemnější na dotek a v mnoha variantách se nemusí žehlit. Mnoha lidem navíc imponuje jeho vzhled (viz zde). Na druhou stranu je o něco dražší.
  • Jersey povlečení – poměrně komfortní varianta, jež je velice pružná, prodyšná a savá. Za kvalitu si ale musíte připlatit, a tak patří k nejdražším.
  • Krepové povlečení – sice z hlediska doteku asi nesedne úplně každému, na druhou stranu se vůbec nemusí žehlit a je velmi levné.

Zajímejte se rovněž o materiál dalšího ložního prádla

Samozřejmě že je nutné se soustředit rovněž na další ložní prádlo. Ať už se tedy rozhodnete pro Jersey prostěradla nebo froté prostěradla či pro některou z mnoha druhů přikrývek, musí Vám a vašim nejbližším přesně „sedět“. Měli byste ovšem pamatovat i na kvalitu dalších textilií v domácnosti, zejména ručníků a osušek, neboť i na tom enormně záleží. Samozřejmě je dobré sledovat výprodej povlečení a dalších textilií, neboť tak máte šanci někdy i výrazně ušetřit.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist