Dopřejte si dobrou kávu

Není káva jako káva, i když dnes jde o velmi oblíbený nápoj. Můžete popíjet klasické silné espresso, jemnější latté nebo sladkou odměnu se sirupem. Základ je ale neměnný, kvalitní káva se pozná. Odkud je nejlepší?

Kvalitní káva Monro

Jestli jste opravdový milovník kávy, pak si užíváte surovou chuť tohoto nápoje, to znamená bez přísad včetně cukrů. Základem jsou samozřejmě kvalitní kávovníky, z nichž se produkují boby pro přípravu té nejlepší kávy. Moc destinací, kde se pěstují skutečně kvalitní kávovníky, ale není. Najdete je v Etiopii, Brazílii, Kolumbii, Hondurasu a Papui-Nové Guinei, kde se i hlídá, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní. Například takový výběr nabízí rovněž káva Monro.

Výhodné předplatné – káva

Pokud toužíte po kvalitní kávě, prodejce by měl být samozřejmě znalý v oboru. Řekne vám něco o chuťovém profilu, dopřeje vám kávu praženou maximálně týden. Mimochodem, víte, jaký je nejkvalitnější druh kávovníku? Je to Arabica, která tvoří 65 % z celkové světové produkce. Tato káva je nejvíce oblíbená. Pak je tu robusta, dost často se ale oba druhy míchají. I když je vždy kladen důraz na chuť kávy, profesionálové rozpoznají i tóny, jako jsou třeba ovoce, čokoláda, oříšek a jiné chutě.

Ostatně, víte, že káva je ovoce a ovocné chutě k ní patří? Kávový nápoj je smíchán ze spousty tónin, které vcelku vytvoří neopakovatelný požitek, jako je tomu třeba u vína. Vyzkoušejte proto kvalitu, například u zmíněné kávy Monro. V mnoha druzích kávy si určitě vyberete tu svoji, potěšíte i ostatní dárkovými poukazy. A zkuste předplatné káva. Nebudete muset myslet na to, jestli máte stále dostatek kávy či jaké jsou novinky. Variací na předplatné je spousta, ať se to týká typů kávy nebo časového období. I toto je rovněž zajímavý dárek, který se u milovníků kávy určitě neztratí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist