Jaké jsou nejčastější chyby při výběru dětských bot?

To, v jakých botkách vaše dítko capká, nemá vliv jen na to, jak moc mu to sluší. Ale především mají jeho botky zásadní vliv na vývoj jeho nohy a zdraví celého těla. Naučte se vybírat boty, které mu nebudou škodit!

Jak se vyhnout nejčastějším chybám?

Rodiče dělají při nákupu dětské obuvi spoustu chyb. Ale stejné chyby dělají, i když kupují boty sobě. Takže ať už se vydáte na nákup dětských tenisek či lodiček na podpatku, nedělejte následující chyby!

Tip: Při výběru bot musí být na prvním místě kvalita. Boty nevybírejte jen podle hezkého vzhledu, ale soustřeďte se na jejich kvalitu. Zkuste se porozhlédnout mezi prověřenými značkami, které jsou proslulé nejen hezkým designem, ale také svou kvalitou – mrkněte třeba na boty Tamaris či Geox.

  • Boty z umělých materiálů. Jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy.

  • Špatný tvar boty. Boty pro děti by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům poskytne dostatek prostoru. Zaměřte se především na vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují.

  • Nekvalitní stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu, vyhněte se umělým materiálům a plochým stélkám.

  • Příliš těžké boty. Zvyšují zátěž pohybového aparátu a také únavu. Dětské boty by tak měly být co nejlehčí.

  • Boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezí tak deformaci kotníků a následnému šmajdání.

  • Zkoušení bot vsedě. Nejspolehlivěji určíte správnou velikost boty tak, že vyndáte stélku a necháte dítě, ať se na ni postaví – snadno tak odhadnete potřebnou rezervu.

  • Příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná.

  • Vysoké podpatky. Ty vytváří příliš velký tlak na přední část chodidla. Dětská bota by měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou.

  • Pořízení bot, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě (oblast prstních kloubů).

Myslete na to, že dětská noha roste závratnou rychlostí a za chvíli bude třeba kupovat botky nové.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist