Bezpečnost na inlajnech

Rozhodla jste se po letech vrátit ke kolečkovým bruslím? Nebo s nimi teprve začínáte? Tak nejen pro vás máme několik rad, které vám zážitky na inlajnech jen zpříjemní.

1. Chrániče

Bezesporu nejdůležitějším a nejopotřebovanější chráničem na bruslích je ten na zápěstí. Ať spadnete jakkoli a kamkoli, VŽDY si tam strčíte nejdřív RUCE. To je reflex. Nejde jen o prevenci povrchových odřenin, správně vybraný chránič vám perfektně zafixuje zápěstí tak, aby se při pádu nedostalo do nepatřičné polohy. Výbavu si můžete dál rozšířit o chrániče loktů a kolen.

2. Helma

Dalším důležitým prostředkem ochrany je helma. Ne že byste na hlavu padala bůhvíjak často, ale když už se do ní uhodíte, stojí to zato. Je vcelku jedno, jakou helmu si vezmete, máte-li doma svoji cyklistickou, určitě je vhodná i na kolečkové brusle. Podstatné je, aby měla certifikaci ochranného prostředku ČSN EN 1078.

3. Nakupování

Hlavní je, aby chrániče nikde nedřely a netlačily. Zkuste si s nimi před koupí pár obyčejných úkonů. S chráničem zápěstí vyndat drobné z peněženky, s chrániči kolen několik dřepů – a uvidíte, jak sedí. I kdyby byly chrániče sebekrásnější a sebevýhodnější, jestli tlačí nebo dřou, tak je NEBERTE.

Co se výběru helmy týče, budete potřebovat znát svůj obvod hlavy přes čelo, abyste si mohla vybrat správnou velikost. Ta je většinou na trojbodové stupnici S, M, L. Doladění je pak možno provést utahovacím kolečkem nebo výměnou výstelky.

Pokud je helma o něco větší a vám se opravdu, ale OPRAVDU líbí a řeknete si: „No co, budu pod ní nosit šátek/čepici.“ Je to opět ŠPATNĚ. Helma musí sedět jako prdelka na nočník, i když s hlavou zprudka zatřesete. Také platí, že popruh pod bradu zbytečně neutahovat – helma má sedět pohodlně i s rozepnutým páskem.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist