Jak vyladit ložnici k dokonalosti? Vsaďte na správný výběr záclon a povlečení

Za tajemstvím vydatného a komfortního spánku, po němž se ráno probouzíme svěží jako rybičky, stojí nejen kvalitní lůžkoviny, ale celková atmosféra ložnice. Jelikož je to místo sloužící hlavně k relaxaci a odpočinku, měli bychom ji zařizovat s citem. Hlavní roli zde hraje bytový textil, kterým jsou záclony, závěsy, povlečení a hřejivá deka.

Tlumené barvy a přírodní tóny

V ložnici by mělo spíše panovat příjemné přítmí, které přímo ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Kromě vhodné výmalby v pastelových barvách se zaměříme na okna, jež jsou jedněmi ze zdrojů světla. Útulnou náladu navodí záclony, které jsou rovněž výrazným dekorativním prvkem. Proto podle celkového ladění pokoje vybíráme dekor květinový, geometrický, krajkový či decentní linie. Záclony mají působit vzdušně, z toho důvodu volíme spíše jemnější materiál, který lze elegantně nařasit. Prostor opticky zmenší a zároveň zútulní délka záclon dosahujících až k zemi.

Nenechte se ničím rušit

Každý jistě zná neklidný spánek za horkých letních nocí a časné ranní buzení nedočkavými slunečními paprsky. Pořídíte-li si blackout závěsy, máte tento problém jednoduše vyřešen. Dokáží totiž pohltit až 90 % světla, tudíž můžete nerušeně vyspávat až do oběda. Tento druh závěsů současně slouží jako ideální tepelná izolace. V létě chrání místnost před vysokými teplotami, v zimě dovnitř nepropustí chladný vzduch zvenčí.

Hebké pohlazení

Jaké povlečení je pro kvalitní spánek nejvhodnější? Jednoznačně to ze 100% bavlny. Přírodní vlákna jsou příjemná k pokožce, vynikají svou savostí a prodyšností. Během spánku se tak nebudete potit. Ne nadarmo se říká „spát jako v bavlnce“. Ve prospěch bavlněného povlečení hovoří také snadná údržba a dlouhá životnost. Snese praní a žehlení i při vyšších teplotách, čímž udržuje požadovanou úroveň hygienického standardu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist