Pořizujete nová okna? Vyznejte se v nabídce

Pořízení nových oken představuje velký výdaj a zároveň důležitou investici, která se při správném výběru dobře zhodnotí v budoucnu. Kromě svěžího vzhledu dochází i ke zlepšení tepelné izolace, což se projeví na snížení částky placené za energie na vytápění. Ještě předtím, než se pustíte do pořízení nových oken, zjistěte si, jaké druhy existují a v čem nabízí hlavní výhody.

Klasická a cenově výhodná plastová okna

V posledních letech se těší velké pozornosti hlavně plastová okna. A je pro to několik dobrých důvodů. Nabízí kvalitní tepelně izolační schopnosti, jsou téměř bez nutnosti údržby a navíc je jejich pořizovací cena poměrně nízká. Užívají se všude tam, kde je potřeba kvalitní odhlučnění.

Možná si pomyslíte, že nechcete bílé okenní rámy, protože budou hned špinavé. I na to však mají plastová okna řešení, protože existuje více druhů dekorů, kdy některé věrně připomínají dřevo.

Moderní dřevěná okna

Kdo nedá dopustit na léty prověřený materiál, jakým je dřevo, bude potěšen vysokou kvalitou a výbornými izolačními schopnostmi moderních dřevěných oken. Ta totiž perfektně kombinují tradiční postupy s novými technologiemi a výsledkem jsou okna s vysokou odolností a dlouhou životností. Pro zachování optimálních vlastností je však potřeba o trochu větší údržba v porovnání s okny plastovými.

Speciálním typem jsou špaletová okna, která v moderním provedení nabídnou výborné funkční vlastnosti a zároveň svým vzhledem perfektně pasují ke starším budovám.

Odolná okna z hliníku

Pro hodně namáhané prostory, jako jsou kanceláře, výrobní haly a podobné, je lepší vybrat odolná a bytelná hliníková okna. Ta jsou díky svým konstrukčním vlastnostem vhodnou volbou i v atypických tvarech a velikostech. Díky svému luxusnímu vzhledu se uplatní také u dražších novostaveb.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist