I obyčejná dětská zábava na hřišti nebo zahradě se může stát zdraví a životu nebezpečnou, pokud se opomenou důležitá bezpečnostní pravidla. Měkké podložky v doskočišti, vhodně zvolená výška dojezdu ze skluzavky, pryžové polštáře pod houpačkami i dostatek obyčejného písku dovedou mnohdy zachránit děti před zlomeninami, odřeninami a vážnějšími úrazy. Myslete na zdraví svých nejbližších nebo svěřených dětí při jejich sportování, zábavě a bezstarostné hře.
Sportovní pomůcky a herní prvky od prověřených výrobců
Ačkoliv se to nezdá, i plastové prolézačky s ostrými rohy, praskliny a vystouplé plošky jsou nebezpečné, pokud na ně dítě skočí nebo sjede velkou rychlostí. Sportovní pomůcky, jako jsou bezpečná trampolína, prolézačka, lezecká stěna i šplhací tyč, v tělocvičně, na zahradě, dětských koutcích i koupalištích by proto měly být pravidelně kontrolovány a neprodleně opravovány při zjištění sebemenší závady. Pořízením herních prvků od prověřených výrobců, nikoliv od pofidérních prodejců či zhotovitelů padělků, máte jistotu v pohybu bez úrazu. Samozřejmě pokud se na prolézačkách pohybují úplně malé děti, nemůžeme je nechávat bez bedlivého dohledu.
Jak se liší bezpečná trampolína od té běžně používané?
Populárním sportovním i zábavním prvkem je bezpečná trampolína. Jak se liší od obyčejné? Důmyslným zakončením doskočiště, upevněním ochranné sítě i celkovou konstrukcí, která minimalizuje možnost dopadu s fatálními následky. Novozélandská technologie dala vzniku těchto bezpečných trampolín Springfree, které by měly co nejdříve nahradit ty stávající vzhledem ke zvýšení počtu bodů chránících zábavu a sportování malých dětí i dorůstající mládeže. Trampolíny se liší rozměry, a tak je lze pořídit do školských zařízení a tělocvičen pro dovádění více dětí najednou i do domácích podmínek k zábavnému skákání jednotlivců.