Proč si na zahradu pořídit pergolu?

Pokud máte před domkem dvorek nebo zahrádku, měli byste uvažovat o realizaci nějaké formy zastřešení. Nemusí se jednat o žádný rozmáchlý projekt. Většině lidem bohatě postačí klasická pergola ze dřeva.

Zlatá střední cesta

Zahrada může sloužit k mnoha účelům. Jsou lidé, kteří tento zelený kout využívají hlavně k pěstování rozličných druhů flóry, jiní zase zahradu přebudovali na dětské hřiště. Rovněž se však dá využít třeba i k pořádání různých večírků, případně jako vhodné místo k relaxaci.

Aby to tak mohlo skutečně fungovat, budete potřebovat vhodné zastřešení. Možností je docela dost. Chcete-li šetřit, nabízí se levný slunečník. Cenově zajímavé jsou i plachtové altány, nicméně ty nejsou po vizuální stránce příliš přitažlivé. Dřevěný zahradní altán je nejen v tomto ohledu daleko lepší, nicméně zabírá moc místa a nejedná se o nejlevnější záležitost.

Zlatým středem pak může být zahradní pergola dřevěná, které je prostorově mnohem méně náročná než altán jakéhokoliv typu a zároveň může klidně fungovat i jako ozdobný prvek. Cena pergola je navíc nižší než cena klasických altánů.

Ochrání před deštěm i ostrými slunečními paprsky

Hlavním důvodem, proč si kupovat pergolu, je samozřejmě krytí před deštěm a dalšími nepříjemnými přírodními úkazy, které by vám mohly pokazit pokojnou relaxaci na zahradě. Některé modely je možné navíc opatřit i postranními stěnami, jež se používají hlavně jako větrná bariéra.

Stavba svépomocí

Na rozdíl od altánů nejsou pergoly tak složité, což mimo jiné znamená i jejich poměrně snadné budování. Víceméně dnes jde o stavebnice, které zvládne dát dohromady i naprostý laik. Stačí mít k dispozici všechny vhodné díly, základní nářadí a alespoň jednoho parťáka navíc.

Délka montáže svépomocí obvykle netrvá déle něž pár hodin. Nemáte-li s něčím podobným žádné zkušenosti, je možné, že se konstruování pergoly protáhne i do dalšího dne. Zaleží na tom, kdy začnete.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist