Péče o tělo a ruce

Krásná a zdravá pokožka vyžaduje každodenní péči. Péče o tělo je potřeba jak v letních, tak i v zimních měsících, na dovolené u moře nebo v době těhotenství. Díky pravidelné péči, která nemusí trvat déle než 5 minut, bude pokožka měkčí, jemnější, pružnější a krásně zářivá. Zajímá vás jak správně pečovat o svou pokožku, co je potřeba dělat každý den a co jen jednou za měsíc, pak pokračujte ve čtení.

hands_together_193889

Krásná, pevná pokožka bez strií a celulitidy není věčná, je potřeba se o ni starat, věnovat ji potřebnou péči. Oproti péči o pleť, kdy se ženy naučily o ni pečovat a hýčkat si ji, aby neměly vrásky a trochu oklamaly čas, na péči o tělo je zapomínáno. Přitom to není ni složitého ani náročného.

Každodenní péče

Nejzákladnějším krokem zdravé pokožky je pravidelná hygiena spojena se správným výběrem sprchového gelu nebo mýdla. Vhodný sprchový gel nevysušuje pokožku, zvláště pak v zimních měsících, kdy je pokožka obzvlášť dehydratovaná. Pro lidi, kteří trpí velmi suchou nebo citlivou pokožkou, jsou výborným řešením sprchové oleje, které pokožku krásně zvlhčí a dodají hydrataci na celý den.

Náš tip: Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, jež je vhodná pro každodenní používání, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej, který pokožku zvláčňuje, hydratuje, vyživuje a chrání ji před záněty.

Nemělo by se ani zapomínat na intimní hygienu, kdy obyčejné sprchové gely neposkytují potřebné PH a mohou tak vyvolat problémy v těchto partiích. Speciální gely nebo mýdla pro intimní hygienu dokáží potřebné specifické PH vytvořit.

Stačí 5 minut

Stačí 5 minut po každém sprchování se věnovat své pokožce a po krátké době budou znát výsledky. Jedná se o pravidelnou intenzivní hydrataci celého těla za pomocí tělové kosmetiky. S pomocí tělového mléka se pokožka natáhne, zpevní a bude působit zdravěji. Obzvláště to platí v zimních měsících, kdy je pokožka nejvíce citlivá.

Některým lidem vadí pocit lepkavosti, nepříjemného filmu na těle nebo vzniklé skvrny na oblečení po nakrémování, jsou variantou tělové mléka nebo oleje, které se absorbují okamžitě, bez nepříjemného pocitu. Taková tělová kosmetika je pak pro vás naprosto ideální. Novinkou na trhu jsou také tělová mléka do sprchy, která zanechají pokožku krásně jemnou a péče o pokožku je hotová již ve sprše.

Lokty, kolena, dlaně

Na lidském těle jsou místa, která jsou extrémně náchylná na hydrataci. Je to většinou kůže na kloubech, kdy častým ohýbáním a natahováním ztrácí kůže na pružnosti a potřebné vlhkosti. Je tedy potřeba lokty, kolena a dlaně každý den namazat krémem nebo tělovým mlékem, aby nebyla kůže hrubá a popraskaná.

1x týdně

Jendou za týden by se mělo tělu dopřát intenzivnější péče. Co by nemělo chybět, je peeling. Díky němu se tělo zbaví odumřelých buněk a kůže se tak obnoví, bude se moci zregenerovat a veškerá kosmetika bude moci působit intenzivněji. Aplikací peelingu dochází k cirkulaci a omlazení pokožky. Při aplikaci peelingu je dobré použít masážní rukavic nebo lufu, které účinek ještě umocní.

Pozornost při peelingování by měla být věnována především místům s hrubší pokožkou, jako jsou lokty nebo paty a místům, kde se objevuje celulitida. Naopak by neměly být zasažené citlivé oblasti intimních partií a ňader.

Jednou týdně by se měla věnovat pozornost péči o ruce. Nehty jsou vizitkou každé ženy, proto by měly být vždy upravené, a to včetně nehtových lůžek a jejich úprava by měla odpovídat zaměstnání a stylu. Pedikúra není potřeba tak často, a postačí jednou za měsíc, pozornost by se měla věnovat nejen nehtům, ale i patám, které jsou, zvláště pak v letních měsících, velmi zatěžované a mohou praskat.

Nesmí se ani zapomínat na celkové zklidnění a uvolnění těla po náročném měsíci, k tomu výborně poslouží masáž, vonná koupel nebo čas strávený ve vířivce. Díky masáži jsou do těla intenzivněji vmasírovány důležité výživné látky, uvolní se svaly a celé tělo pak působí čerstvěji a zářivěji.

10 rad nad zlato

  • ochrana pokožky před sluncem
  • používat jemná mýdla, která nevysušují
  • sprchování místo koupelí
  • vklepávání tělového mléka
  • hydratace každý den
  • v zimě vždy teple obléknout, i ruce
  • dostatek vody
  • zdravá a vyvážená strava
  • dostatek spánku
  • stop kouření

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist