Jak si vybrat správnou vůni. Vsaďte na přírodu!

Vůně přírodních parfémů, přírodních toaletních vod nebo deodorantů vás nejspíš zpočátku překvapí svou koncentrovaností. Ovšem ve chvíli, kdy ji nanesete na pokožku, se zaoblí a zjemní. Je vhodná také pro alergiky, a navíc vás povzbudí, dodá energii a dokáže zbavit i některých psychosomatických potíží.

Hned na začátek je třeba říci, že základ přírodních parfémů, toaletních vod či deodorantů tvoří přírodní éterické oleje, které se získávají z květů, plodů, listů, kůry nebo kořenů. Postupy jsou různé, vždy to závisí na typu rostliny. Například u levandule se používá destilace vodní parou, květy růže se extrahují organickými rozpouštědly a silice z citrusových plodů, kumqatu, citronu, pomeranče apod se získává lisováním slupek.  Rovněž se používají květové vody a nechybí alkohol nebo nosný olej.

image_corfu

Hoďte se do pohody

Na rozdíl od klasických parfémů nebo toaletních vod, přírodní varianty mohou současně fungovat jako aromaterapeutikum a v pozitivním slova smyslu ovlivnit vaši náladu. Některé parfémy se proto míchají už přímo s těmito účinky. Zajímavou kompozici, která je například sestavena podle starodávného učení Feng shui, představuje Chi energie, parfém, který k nám dováží Biosalon.cz. Jeho ,,úkolem“ je harmonizace člověka, potlačení vlastností jako je strach, nerozhodnost, obavy a naopak povzbuzení těch, které mu nastolí vnitřní klid a rovnováhu.

Při používání ,,voňavek“ obecně platí, že svěží tóny trav a citrusových plodů vás povzbudí a posilní, zatímco něžná vůně květin zklidní a navodí pocit jakési duševní pohody.

chi_energie

Zákonitosti

Přírodní toaletní vody a parfémy aplikujte na pulsní body, tj. za uši, do loketních a podkolenních jamek, na krk nebo zápěstí.  Toaletní vody můžete nanášet i na oblečení. Ale pozor, oděvy z přírodního materiálu si rády vůni podrží, takže před dalším použitím jiné vůně doporučujeme raději vyprat. Ona totiž taková směska nemusí ve výsledku působit vůbec dobře.  Do společnosti je vhodnější vybrat jemnější a svěží vůně, aby z vás ostatní brzy nezačala bolet hlava. Zato na ven se klidně ,,zahalte“ do intenzivnějších variant.

_005_800px

A nakonec ještě jedna voňavá maličkost

Říká se jí květová nebo květinová voda a vzniká jako vedlejší produkt při destilaci éterických olejů. Díky tomu má květová voda, také zvaná hydrolát, stejné účinky, byť při podstatně nižší koncentraci. Květové vody se využívají hlavně při péči o pokožku. Můžete ji ale využít i jako osvěžující vůni, což je jedna z jejích velmi příjemných vlastností.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist