Na co si dát pozor při nákupu nových plavek

Plavková sezona už je v plném proudu. Pokud jste si ještě letos nové plavky nekupovala, zbystřete. Máme pro vás totiž několik praktických rad pro jejich nákup.

Plavek není nikdy dost. Podívejte se do své skříně a přiznejte, kolik kusů se v ní skrývá. Všechno ale rozhodně nejsou poslední módní hity. Chcete-li si udělat radost novým kouskem, je teď ta nejlepší doba na chycení skvělého výprodeje plavek. Prodejci totiž už začínají zlevňovat, ale kusy na skladech stále ještě nejsou přebrané.

Horní a dolní díl zvlášť

Jen málokterá žena má dokonale konfekční postavu, takže si směle může obléct plavkové kalhotky i podprsenku jedné velikosti. Naštěstí si to většina prodejců už uvědomila, a tak nejenže u klasických košíčkových podprsenek nabízí standardní číslování obvodu hrudníku a košíčků, ale současně prodává u dvoudílných plavek horní a dolní díl zvlášť.

Bez potíží tak pro sebe najde plavky i útlá žena s velkými ňadry nebo naopak větším zadečkem. Prodávání obou kusů odděleně (nebo jejich výběr) by dnes měl být už zažitým standardem. Neváhejte proto navštívit jiného prodejce, jestliže vám uniformní velikosti nepadnou. Krásných plavek je tuto sezonu požehnaně, takže rozhodně budete mít z čeho vybírat.

Vyzkoušejte i kalhotky

Hodně žen mívá tendenci při nákupu plavek vzít do zkušební kabinky pouze horní díl. Vždyť ten spodní je jak kalhotky, to nějak padne. Ačkoliv na záludnosti podprsenky jsme asi všechny připravené, na to, že by nám spodní díl také nemusel padnout, vůbec nepomyslíme.

I když má sice spodek stejný střih jako kalhotky, bývá vyroben z odlišného materiálu – překvapivě pružnějšího, než vídáme u spodního prádla. Také trendy zavazování po stranách umí s velikostí udělat divy. A není nic horšího, než když si žena na pláži popotahuje plavkové kalhotky, protože jí jsou krapet velké a neustále sklouzávají dolů a odhalují tak všem mužům zadeček…

Nepodléhejte zbytečně trendům

Módní návrháři přicházejí s netradičními i osvědčenými střihy plavkové podprsenky. Kromě klasických košíčků nebo obyčejných trojúhelníčků tak letos v obchodech koupíte třeba „obyčejnou“ lambádu nebo lambádu s véčkovým výstřihem a vázáním za krk. Módní je také střih připomínající vprostřed přepásanou lambádu bez ramínek. A mnohé další.

I když modelky na fotkách v nich vypadají úchvatně a na plovárně je má každá druhá, není to důvod, abyste si je kupovala také. A zvláště tehdy, když vám jednoduše nesluší. Nepodléhejte tedy módnímu nátlaku a pořiďte si raději střih, který vám perfektně sedne. Nadělá mnohem větší parádu než napasovaný módní výstřelek.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist