I když nemáte ráda alkohol, víno si dát můžete. Ale nealkoholické

V obchodech je nealkoholické pivo běžně k sehnání, ovšem pokud byste si ráda dala spíše nealkoholické víno, v supermarketu ho většinou ani nenajdete. V některých sice narazíte na šampaňské bez alkoholu, ale to je asi tak všechno. Jestliže si nechcete odepřít víno, ale zároveň neholdujete alkoholu, jste těhotná, nebo kojíte, v následujících řádcích vám prozradíme, kde si můžete pár lahví objednat.

Zřejmě vás překvapí, že nealkoholické víno není žádná novinka. Patentováno bylo počátkem dvacátého století, nicméně prošlo poměrně dlouhým vývojem. Vína bez alkoholu zažila obrovský rozmach především v období prohibice. V současné době jsou populární především ve státech, kde je konzumace alkoholu výrazně omezena.

Proč pít víno?

Výsledky mnohých studií ukazují, že víno jako takové, tedy pokud je konzumované v malé míře, má na lidský organismus velice dobrý vliv. Určitě se z vás nestane alkoholička, pokud si dáte dvě deci vína každý večer před spaním, ba naopak organismus vám poděkuje. Víno je charakteristické obsahem důležitých antioxidantů. Jestliže vám však vadí přítomnost alkoholu, sáhněte po nealkoholické verzi.

Jak vzniká nealkoholické víno?

Výroba se velice podobá výrobnímu procesu klasického vína, ovšem s tím rozdílem, že nealkoholické víno je dealkoholizováno ve vakuové komoře. Potěší vás však, že vlastnosti vína tento závěrečný krok nijak neovlivní. Víno bez alkoholu má tedy ty stejné vlastnosti jako alkoholické víno, dokonce i totožnou chuť, ale klidně po jeho konzumaci můžete řídit.

Jestliže hledáte, kde koupit nealkoholické nápoje, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu zdravavina.cz. Vybrat si můžete, zda chcete víno červené, růžové, nebo bílé. V podstatě nejste nijak omezení.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist