Velká prsa nemusí jejich majitelky vždy vnímat pozitivně. Přinášejí totiž i řadu problémů

Být majitelkou velkých ňader nemusí být vždy životní výhrou. Hlavně v případě, že vás plný dekolt omezuje zdravotně nebo v osobním životě. Ať už se jedná o bolesti zad, sport či hledání partnera. Ano, ani vlastnictví velkých prsou nemusí být žádná výhra.

Plný dekolt může přinášet zdravotní problémy

Ač se to nezdá, mít menší prsa může vést k mnohem jednoduššímu a aktivnějšímu životu. Velká prsa se možná zdají velmi atraktivní a mnohá žena s menšími košíčky by je třeba i uvítala, ovšem život s nimi není vůbec jednoduchý. Mnoho žen s extrémně velkými prsy se totiž potýká s mnoha problémy.

Nadměrná váha zatěžuje záda. To se pak projevuje ve vadném držení těla, což mívá za následek bolesti hlavy nebo šíje.

Mohou se vyskytovat i problémy se zadýcháváním. A která žena chce i při menší námaze supět jako lokomotiva?

Nepříjemný bývají i ekzém nebo dokonce i plísně, které se pod prsy tvoří. Pokožka pod nimi je totiž místem, kde se těmto nepříjemným kožním onemocněním zvláště daří.

Velká prsa znamenají omezení v aktivním životě

Dalším problémem, který vlastnictví plného poprsí přináší, je limitace sportovních aktivit. Chcete si zaběhat? Na to můžete tak nějak zapomenout. Většině žen to není příjemné a pro páteř ani zdravé. Díky velkým prsům se tak žena často dostává do fáze, kdy se její možnosti aktivního sportu snižují. Tím se zhoršuje i její fyzická kondice. To může mít zase za následek prohloubení problémů se zády či nadváhou.

Ovšem ani osobní život nemusí být procházkou růžovým sadem. Velká prsa mohou působit atraktivně, ovšem někdy je té pozornosti až moc. Mnoho žen pak trpí přílišným zájmem ze strany opačného pohlaví. Velmi často jsou také doháněny pochybnostmi, zda muže přitahuje jejich osobnost nebo jejich nadměrné proporce. To pak může vyústit v nespokojenost s vlastním tělem.

Zmenšení prsou může být možností, jak začít aktivní život

Redukční mammaplastika, jak se tento zákrok odborně nazývá, může být cestou, jak se zbavit nechtěné zátěže a žít mnohem jednodušší život, kde vás nebude limitovat velikost vašeho poprsí.

V případě, že se jedná o problém, který má vážný vliv na vaše zdraví, je možné i proplacení operace u některých zdravotních pojišťoven. Ovšem jedná se o komplikovaný a zdlouhavý proces s nejistým výsledkem, kde je potřeba dokázat takzvanou nezbytnost zákroku. Mnohem jednodušší je přímé objednání se na soukromou kliniku plastické chirurgie, kde lze operaci provést i na splátky. Tak nebudete muset zvažovat peněžní stránku na úkor kvality. V oblasti zdraví se šetření ne vždy vyplatí.

Co vás čeká?

Samozřejmostí by měla být podrobná konzultace, kde se proberou vaše požadavky a lékař vás seznámí i s tím, jak bude zákrok probíhat. Poté se provede klasické předoperační vyšetření, zda je možné zákrok vůbec absolvovat.

  • Samotná operace trvá přibližně 2 hodiny.

V některých klinikách lze dokonce podstoupit low-flow anestezii, která je šetrnější k tělu a dokáže se vyhnout i nepříjemným stavům po klasické celkové anestezii.

  • Počítejte s tím, že noc po operaci strávíte na klinice na pozorování. To je další důvod proč volit kliniku s rozmyslem a věnovat pozornost kvalitě.
  • Další den už vás čeká rekonvalescence doma.

Nějakou dobu budete muset nosit kompresní prádlo a vyhýbat se přílišné námaze. O detailech pooperační péče a mnohém dalším budete informování vašim lékařem. Kvalitní kliniky vás budou zvát na průběžné kontroly. Je v zájmu vašeho zdraví je nevynechávat a zúčastnit se jich.

Výhody tohoto zákroku:

  • Zbavíte se nadměrné zátěže zad.
  • Vaše tělo bude symetričtější a přesně podle vašich představ.
  • Budete moci provozovat sporty, které nebylo dříve možné aktivně dělat.
  • Už nebudete muset přemýšlet, zda přitahujete pozornost vy, nebo váš nadměrný dekolt.

Také vás trápí nadměrná velikost vašich prsou? Jak s ní bojujete?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist