Hřejivá čepice a šála nesmí chybět žádné ženě

Patříte k sortě žen, které se stydí v jakékoli pokrývce hlavy a mají pocit, že jim nesluší klobouk, kšiltovka, čepice ani čelenka? Pletete se. Díky bohaté nabídce čepic mnoha tvarů, barev, stylů, z různorodého materiálu jednoduše nelze nenajít modýlek, který by vám lichotil. Možná jen nejste dost informovaná o možnostech a také nevíte, jak různě lze čepky a jiné nosit.

Samozřejmě, k čepici patří i šála, abyste byla zahalená před zimou co nejlépe. Pořídit si můžete buď komplet skládající se z těchto dvou módních doplňků, nebo každé zvlášť. Poradíme, kdy je lepší komplet a kdy si s klidným svědomím obléknout jinou čepici a jinou šálu.

Která čepice je ta správná pro vás?

Důležité je říci si, jestli máte drobný nebo buclatější obličej. Jestliže jste drobné tváře, můžete si dovolit jak čepice huňaté, tak i ty z jemné příze nebo vlny, jež jsou hladké a jemné. Moderní jsou čepice „a la“ Šmoulové nebo trpaslíci. Jejich velkou předností je, že je můžete nosit zahrnuté i natažené jen tak, kdy vám vznikne právě převis jako trpaslíčkovi.

Drobný obličej si může dovolit i pokrývky hlavy s bohatým, velkým a výrazným zdobením. Ať už jde o nášivky, mašličky, flitry… Co je důležité říci je to, že už neletí velké bambule, jako to bylo v uplynulých letech. Proto takové čepice schovejte na jiné sezóny, nebo z nich bambule odstraňte.

Ani ženy, jež mají baculatý obličej různého tvaru si však nemusí zoufat. Vy se však vyhněte zmiňovaným huňatým druhům čepic, čepicím z velkými nášivkami… ty by mohly váš obličej opticky ještě zvětšit. Vsaďte naopak na čepice jemně pletené, jednobarevné, oživení volte v podobě vpletené třpytivé nebo lesklé nitky.

Jak čepice nosit?

Je jen na vás, jak si čepku nasadíte. Nosí se po obočí, nasazené hluboko do čela, ale i jakoby nasazené jen na vrch hlavy, kdy odkrývají celé čelo a přibližně 1 – 2 cm.

Šála jako dvojitý kamarád

Co se týče šály, je spousta možností, jak ji uvázat. Můžete ji nechat volně spuštěnou přes obě ramena, je-li dlouhá, stejně jako přehodit jeden konec přes rameno na záda. Krásné je i omotání „a la mumie“, konce můžete nechat viset na prsou či zádech. Krásný úvaz získáte i přeložením šály napůl, přehozením si ji za hlavu kolem krku a konce s třásněmi provlečete očkem vzniklým přeložením. Pak je utáhnete.

Velké šály jsou skvělé i k použití místo čepice, stačí je přehodit přes hlavu a pak už jeden konec přehodit přes rameno, jako jste u šály zvyklé.

Kdy volit komplety a kdy samostatné modely?

Chcete-li vypadat elegantně, nebo máte barevný kabát či bundu, volte komplety, abyste nepůsobila příliš strakatě. Máte-li jednobarevné oblečení, můžete volit různorodé šály a čepice. Vždy je ale lepší mít doplňky alespoň něčím podobné, aby k sobě ladily, ne naprosto různorodé.

Nebojte se zimy ani čepic a šálů. Zajděte do obchodu, kde je jich spousta a vybírejte, zkoušejte. Věřte, že s prázdnou neodejdete. A ani vás nevyjde draze, za pár stovek určitě stojí, že budete vypadat kouzelně a trendy.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist